İş Görüşmesi Mülakatlarında En Çok Sorulan Sorular

sevvalkeskin

New member
Genelde başta kendinizden kısaca bahseder misiniz derler. Bu soruyu çok dallandırıp budaklandırmadan kendinizi kısaca anlatın eğer başvurduğunuz işe uygun bir özelliğiniz varsa mutlaka ona değinin bu sizin için avantajlı olabilir.
 

enescelik

New member
Başvurduğunuz şirket hakkında ne bildiğinizi sorabilirler. Mülakata gitmeden önce mutlaka başvuru yaptığınız firma hakkında birkaç bilgi edinmelisiniz.
 

kyildiz44

New member
Neden bu işi istiyorsunuz diye bir soru yöneltebilirler. İşle ilgili bilgi sahibi olmalısınız ve istekli bir şekilde bahsetmelisiniz. İşe olan ilginizi fark etmeliler ki sizi bu işe uygun görebilsinler. İstemek başarmanın yarısıdır diye boşa denmez :)
 

bulutosman01

New member
Herhalde hemen hemen her görüşmede sorulan soru "kendinizi 5 yıl içinde nerede görüyorsunuz?" sorusudur. Bu sorunun nedenini hiçbir zaman anlamamışımdır. Ancak böyle bir soru gelirse karşınıza size tavsiyem başvurduğunuz iş sektöründe daha üst düzeylerde kendinizi gördüğünüzü söyleyin. Bu sizin kendinizi geliştirmeye ve ileriye dönük planlarınızın olduğuna ikna eder. Gerçekçi hedefler söyleyin çok da abartmayın tabi.
 
Üst